Wiedza pożyteczna - o psach

Wiedza pożyteczna - o psach

Zabawki dla psa

Zabawki dla psa są często wykorzystywanym rozwiązaniem, jeśli borykamy się z problemami wychowawczymi dotyczącymi naszego pupila. Są to najczęściej gumowe przedmioty, które doskonale pełnią funkcję gryzaka. Psy w młodym wieku potrzebują takich zabawek podobnie jak małe dzieci, którym przeszkadzają wyrzynające się zęby. Zabawki dla psa to dość prosty sposób na pozbycie się problemów z gryzieniem wszystkiego jak popadnie przez naszego pupila. Największe wyzwanie stanowi przyzwyczajenie zwierzęcia do korzystania z zabawki jako elementu do gryzienia a nie innych przedmiotów, ale po dłuższym czasie spędzonym z takim przedmiotem piesek na pewno się do niego przekona.

Samodzielnie czy z pomocą eksperta ? jak trenować psa?

Chociaż tresura psa wydaje się dość łatwa do przeprowadzenia, okazuje się, że w przypadku niektórych ras może to być prawdziwe wyzwanie. Właściciele psów najczęściej organizują takie treningi we własnym zakresie, ale w ostatnich latach coraz częściej przygotowywane są kursy dla psów przez specjalnie wyszkolonych trenerów. Z pewnością takie szkolenie jest o wiele bardziej efektywne, jednak nie jest powiedziane, że nie da się samodzielnie wytresować pieska. Najważniejsza podczas tresury jest cierpliwość. Jeśli podejdziemy do tresury naszego zwierzęcia w odpowiedni sposób, możemy nie tylko odnieść prawdziwe sukcesy edukacyjne w tym zakresie, ale również czerpać prawdziwą satysfakcję z takiego szkolenia.

Szczeniak u weterynarza ? o czym pamiętać?

Na pewno pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić po przygarnięciu zwierzątka jest udanie się z nim do weterynarza i odrobaczenie go. Małe psy, podobnie jak małe dzieci, gryzą wszystko jak popadnie i w związku z tym mogą rozwijać się w ich organizmach bakterie różnego rodzaju. To może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia i prawidłowego rozwoju małego pieska. Dlatego też nie wolno zapominać o nawet kilkukrotnym odrobaczeniu naszego pupila na samym początku. Następnie weterynarz sam zadecyduje, czy i kiedy konieczne jest następne szczepienie czy inne zabiegi. Warto monitorować rozwój psa pod okiem specjalisty, ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że będzie się on rozwijał w prawidłowy sposób.