Stomatologia, a protetyka

zczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia. Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mecha

Stomatologia, a protetyka protetyka jastrzębie

Wikipedia i implantologia

Implantologia - nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia1. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implantologia

Usuwanie zębów u dzieci

Stomatologią dziecięcą zajmują się ci dentyści, którzy zostali dobrze przygotowani do pracy z dziećmi. Wprawdzie praktycznie wszyscy dentyści mogą zajmować się leczeniem zębów u dzieci, jednak nie wszyscy oni posiadają do tego odpowiednie predyspozycje, co zawsze jest szybko wyczuwane przez dzieci, które po prostu nie chcą do takich dentystów chodzić.

Dlatego dentyści zajmujący się stomatologią dziecięcą zazwyczaj odbywają praktyki w gabinetach dziecięcych prowadzonych przez starszych kolegów lub są obserwowani przez starszych kolegów w pierwszych miesiącach swojej pracy. Potem mogą zajmować się zarówno leczeniem, jak i usuwaniem zębów u dzieci. Trzeba przecież pamiętać, że również zęby u dzieci potrafią mocno się psuć lub przeszkadzają w rozwoju stałych zębów.

Usuwanie zębów mlecznych

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonywane są usługi usuwania zębów oraz korzeni zębowych, a także większe zabiegi, których wykonanie staje się potrzebne w przypadku stwierdzenia poważniejszych chorób uzębienia i całej szczęki. Dokładne usunięcie korzenia zębowego, który pozostał jeszcze w dziąśle po wyrwaniu zęba jest bardzo ważne, ponieważ może on doprowadzić do jakiegoś stanu zapalnego występującego w obrębie takiego dziąsła.

Chirurg stomatologiczny usuwa także zęby stałe, których nie można usunąć w zwykłym postępowaniu stomatologicznym lub ich usunięcie w taki sposób byłoby dla pacjenta zbyt bolesne. Zdarza się również, że chirurg musi usunąć zęba mlecznego, który wyrósł w jakimś nietypowym miejscu i przeszkadza w rozwoju zębów stałych.