Sprzęt potrzebny do powrotu do zdrowia

w sporcieSport to zdrowie- to wiele osób powtarza jak mantrę, ale niestety czasem zbyt intensywny trening, czy ruch może spowodować kontuzję. W wyniku złego rozgrzania się lub złej techniki wykonywania jakiegoś sportu może dojść d

Sprzęt potrzebny do powrotu do zdrowia Po wypadku zdarza się, że musimy kupić sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed urazu. Należy znaleźć i kupić odpowiednie rzeczy. Trochę słów o rehabilitacji i medycynie.

Kontuzje w sporcie

Sport to zdrowie- to wiele osób powtarza jak mantrę, ale niestety czasem zbyt intensywny trening, czy ruch może spowodować kontuzję. W wyniku złego rozgrzania się lub złej techniki wykonywania jakiegoś sportu może dojść do poważnych uszkodzeń mięśni, stawów a nawet kości.

Sportowcy dobrze wiedzą, że zła kontuzja może oznaczać koniec marzeń o karierze zawodowej lub ją zakończyć. Na szczęście medycyna i jej postęp pozwalają zwalczać skutki nawet najbardziej poważnych kontuzji umożliwiając pacjentom powrót do regularnych ćwiczeń. Dobrze zrehabilitowane uszkodzenie może być nawet niezauważalne i nie powodować żadnych problemów w przyszłości.


Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Po zakończonym procesie hospitalizacji może się zdarzyć, ze termin rehabilitacji będzie bardzo odległy, a co za tym idzie pacjent ma wybór. Może czekać na termin albo podjąć rehabilitację prywatnie. W tym drugim przypadku rehabilitacje odbywają się w domu i często zdarza się, ze potrzebny jest specjalistyczny sprzęt.

Na szczęście nie zawsze trzeba go kupować, a można wypożyczyć. Jest sporo sklepów, które oferują takie usługi wypożyczalni i wynajmu sprzętu z dowozem do klienta! Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ kule czy inny sprzęt nie będzie każdemu potrzebny na stałe.


Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta ? samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach); dawniej również można było uzyskać niższy tytuł zawodowy technik fizjoterapii, specjalista w zakresie stosowania metod fizjoterapii. Część fizjoterapeutów posiada również dodatkowo stopnie naukowe(doktor, doktor habilitowany) lub tytuł naukowy (profesor).

Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi; stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta; przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta



© 2019 http://przedszkole99.wroclaw.pl/