
Fotowoltaika - opis z Wikipedii
Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów (choć te drastycznie maleją, a w opracowaniu są nowe, tańsze technologie np: oparte na perowskitach), w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika
Produkowanie energii ? panele słoneczne
Kiedyś nie do pomyślenia w Polsce, uznawana za technologię przyszłości, ale stosowaną wyłącznie na zachodzie, dziś wkracza śmiało do naszego kraju. Fotowoltaika podbija domy jednorodzinne w całym kraju stając się nie tylko sposobem na ogrzanie wody, ale również źródłem energii, której wyprodukowanie można niejako sprzedać i następnie móc odbierać sobie tak powstałą energię w rachunkach comiesięcznych. To rewelacyjne rozwiązanie dla tych którzy cenią sobie zarówno wygodę (nie trzeba troszczyć się o opał), ale także dla osób, dla których środowisko naturalne i jego ochrona stanowią wysoki priorytet i mają świadomość zmian klimatycznych.
Cena energii a fotowoltaika
Ceny prądu uzależnione są od bardzo wielu czynników. Jednym z nich są ustalenia szczytów klimatycznych, na których to podejmuje się ważne decyzje, np. odnośnie ograniczenia produkcji energii z węgla i przejścia na odnawialne źródła energii. To w połączeniu z innymi czynnikami sprawia, że prąd drożeje. Rosną też wynagrodzenia i tak dalej. Co ciekawe gospodarstwa domowe mogą ograniczyć ceny za prąd poprzez instalowanie paneli słonecznych będących źródłem czystej energii. Fotowoltaika znacznie obniża koszt prądu i jest świetnym sposobem na wyprodukowanie ekologicznego źródła prądu. Warto o tym pamiętać na przykład projektując przyszły dom czy myśląc o jego remoncie.