Prace budowlane i wykończeniowe

ona.Bruk w ogrodzieJak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt. Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki

Prace budowlane i wykończeniowe usługi brukarskie rybnik
Obejście koło domu nie może istnieć bez ścieżki do drzwi, a co innego bardziej pasuje na ścieżkę, niż kostka brukowa? Należy zwrócić uwagę na , by kostka była odpowiednio wyłożona.

Bruk w ogrodzie

Jak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt. Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki i trochę wolnego czasu.

Dla ludzi bardziej zabieganych lub nie mających ochoty bawić się w projektanta, firmy oferujące kostki brukowe i tarasy często mają w swojej ofercie projekt ogrodu i jego aranżację. Można więc zdać się na dobre rady i wybrać jedynie interesujące nas materiały, a firma zrobi resztę za nas.


Kostka brukowa - procesy produkcyjne

Kostka brukowa produkowana jest z odpowiedniej mieszanki różnych kruszyw. Przy jej produkcji używa się mieszankę betonową z różnymi substancjami uszlachetniającymi lub nadającymi odpowiedni kolor mieszance. Później mieszanka jest przelewana do form w wibroprasach, aby kostka odpowiednio się uformowała. prasy gwarantują też zbitą i zwartą konstrukcję i większą wytrzymałość gotowego produktu.

Sama kostka może przyjąć wiele różnych kształtów oraz kolorów. Przez szary, biały, czerwony, niebieski, aż po czarny. Mogą być kwadratowe, prostokątne, falowane, frezowanie i ścinane pod katem, aby ułatwić odpływ wody.


Cytat z Wiki o powstawaniu mieszanki betonowej

Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa).

Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np. keramzyt). Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np. zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd.

Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np. ściekowej, rzecznej). Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton



© 2019 http://przedszkole99.wroclaw.pl/