Kilka faktów o przydomowych oczyszczalniach ścieków

Dodane: 13-09-2016 13:01
Kilka faktów o przydomowych oczyszczalniach ścieków preparaty do oczyszczalni

Zużywanie wody i ekologia

Współczesny sprzęt AGD jest całkiem oszczędny. Dotyczy to również urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Prysznic zamiast wanny

Woda jest niezwykle ważnym surowcem, również w sensie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można wybrać prysznic, jednak sprawdzajmy co jakiś czas stan baterii - duża ilość kamienia sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto również sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody będzie na dobrym poziomie, jednak popłynie jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


O detergentach

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.© 2019 http://przedszkole99.wroclaw.pl/