Jak ustrzec się przed pasożytami

Jak ustrzec się przed pasożytami

Zalety medycyny niekonwencjonalnej

Medycyna alternatywna zazwyczaj spotyka się z krytyką ze strony środowisk lekarskich. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sposoby leczenia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami. Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub nawet całkowite wyleczenie. Dowodem na to są relacje wielu osób, które zostały wyleczone na przykład za pomocą ziół lub innych składników naturalnych. Jeśli więc borykamy się z bezsennością, depresją czy alergią, a medycyna konwencjonalna jak do tej pory nie przyniosła nam ulgi, warto zainteresować się innymi metodami leczenia.

Wikipedia o pasożytnictwie

Pasożytnictwo, parazytyzm ? forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody. Termin ten stosowany jest w biologii ? w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków ? oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy. Zbliżonymi do pasożytnictwa formami ? spotykanymi w biologii rozwoju ? są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw. pasożytów płciowych (np. matronicowate).

Pasożyty stanowią ważny element każdego ekosystemu. Są przyczyną wielu chorób zwierząt (w tym człowieka) i roślin. Nauka zajmująca się badaniem pasożytnictwa to parazytologia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paso%C5%BCytnictwo

Alergia ? medycyna niekonwencjonalna z pomocą!

Nie bez powodu słyszymy, że alergia to choroba naszych czasów. Coraz więcej dzieci i osób dorosłych boryka się z tym problemem. Jest on coraz częściej występującą jednostką chorobową, która atakuje nawet osoby w podeszłym wieku nie mające wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej objawia się ona poprzez różnego rodzaju objawy skórne, problemy w obrębie układu oddechowego i pokarmowego, a także uciążliwy katar. Mogą być spowodowane alergenami obecnymi w powietrzu, pożywieniu bądź otaczającym nas środowisku np. w metalach wykorzystywanych do produkcji guzików. W przypadku zauważenia u siebie lub swoich bliskich objawów tego typu, należy wykonać testy alergiczne oraz podjąć leczenie. Pomocna w walce z alergią jest medycyna alternatywna, która wykorzystuje zioła i inne naturalne produkty.