Endokrynolog na problemy z menopauzą

Endokrynolog na problemy z menopauzą

Prowadzenie przychodni przyszpitalnych

Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.

Terapia grupowa osób nieuleczalnie chorych

Osoby nieuleczalnie chore mogą czasami wymagać opieki psychiatrycznej. Dzięki temu łatwiej im będzie radzić sobie z trudami codziennego życia i pogodzić się z własną chorobą. Dlatego takie osoby mogą uczestniczyć zarówno w terapiach indywidualnych, jak i grupowych. Również rodziny osób nieuleczalnie chorych mogą uczestniczyć w płatnych terapiach rodzinnych, podczas których będą uczyły się, w jaki sposób postępować z niepełnosprawnym członkiem rodziny. Natomiast sama osoba chora podczas terapii indywidualnej będzie mogła wypowiedzieć wszystkie swoje uczucia i obawy oraz otrzymać odpowiednie leki psychotropowe. Odbywana terapia grupowa będzie jej pomagała w nawiązywaniu kontaktów z osobami pozostającymi w podobnej sytuacji.

Kiedy udać się z dzieckiem do endokrynologa?

Zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego mogą powodować wiele objawów. Na co zwrócić uwagę w przypadku dzieci? Sygnałem alarmowym z pewnością jest nieodpowiedni dla wieku wzrost córki lub syna ? jeśli potomek jest znacznie niższy od swoich rówieśników, albo przeciwnie ? przewyższa ich o głowę, należy sprawdzić przyczyny takiego stanu rzeczy u endokrynologa. Niepokojącym objawem jest również powiększenie się gruczołów piersiowych u dziewczynek będących znacznie przed wiekiem dojrzewania, a także nadmierne tycie bez wyraźnych powodów, łysienie, senność, zmienność nastroju, czy nagłe pogorszenie się wyników w nauce. Wszystkie objawy tego typu warto skonsultować ze specjalistą ? endokrynolog przeprowadzi odpowiednie badania i wystawi jednoznaczną diagnozę.