Artykuł o dywanach

Dodane: 11-01-2017 07:10
Artykuł o dywanach pranie kanap wrocław

Porządki robione w czasie ferii świątecznych

Okres zimowy nie sprzyja robieniu porządków wokół domu, ale domownicy mogą zajmować się sprzątaniem domowych pomieszczeń. Takie porządki robione są głównie przed świętami Bożego Narodzenia oraz w trakcie ferii zimowych. W czasie zimowych mrozów wprawdzie nie można myć okien na zewnątrz, jednak można je myć od wewnętrznej strony, a także czyścić żaluzje i ścierać kurze z parapetów. Dzięki temu w domowych pomieszczeniach będzie panował przyjemny zapach, wzmacniany poprzez dokładne ścieranie kurzu ze wszystkich szafek przy użyciu specjalnych środków kupowanych w sklepach ogólnobranżowych. Przez cały rok można także dokładnie czyścić kuchnię i łazienkę, a znoszenie świątecznych ozdób sprzyja robieniu porządków na strychu.

Sprzątanie pokoju dziecięcego

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że ich dzieci lubią bawić się we wszystkich miejscach domu i wchodzić w różne zakamarki nie zwracając uwagi na to czy mogą się w ten sposób pobrudzić. Dlatego gospodynie domowe starają się utrzymywać w czystości pokój dziecięcy, co nie jest takie proste z uwagi na temperament i żywiołowość niektórych dzieci. Ze względu na to generalne porządki w pokoju dziecięcym najlepiej jest robić w czasie, kiedy dzieci przebywają w przedszkolu lub w szkole. Natomiast mniejsze porządki można robić wspólnie z dziećmi, a dzięki temu nauczą się one dbać o czystość. Wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w sprzątaniu zabawek, natomiast starsze również w pozostałych czynnościach wykonywanych w ich pokoju.

Czyszczenie dywanów i tapicerek domową metodą

Jest kilka domowych metod na czyszczenie i odświeżenie dywanów i tapicerek. Jeśli chcemy się pozbyc nieprzyjemnych zapachów, to bardzo dobrze zwiąże je soda - wysypujemy na dywan lub tapicerkę, rozprowadzamy równi po powierzchni, zostawiamy na minimum 15 minut (najlepiej pół godziny) i zbieramy ją odkurzaczem. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, ale również odzyskamy intensywne kolory materiału.